18 Şubat 2015 Çarşamba

BELKİ BİR GÜN.                                                            BELKİ BİR GÜN.


   Dünyada insanı en mutlu edebilecek an ne biliyor musunuz? Muzdarip olduğun konuda sana zulmedenin sana hakkını iade etmesi ve sen den özür dilemesi olabilir mi? Bu mazlumu mutlu etmez belki onun yaşadıklarını düşününce. O mutlu anını kendin için değil onun için yaşarsın belki de. Bilemezsin ki .

   Özür veya kabullenme yaşanmış mıdır bu durumlarda bilemiyorum. Hiç de duymadım böyle bir şey. Belki muzdarip bahsetmemiştir bize belki de zulmeden hiç özür dilememiştir. Zira zulmedenin bilinçaltı, sizin bunu hak ettiğiniz konusunda şartlanmıştır. Yoksa bu kadar eziyeti bir vicdanın kaldırması normal şartlar altında mümkün değildir. Yaptığı haksızlıkları zalimin kabul etmesi imkansız derecesinde zordur. Bir nevi yalanlarına kendini inandırmış ve bu düzlemde ne kadar haklı olduğunu düşünmeye dahi başlamıştır. hatta yaptıklarını insanlık adına yaptığını düşünüyor ve kalbini bu yönde rahatlatıyordur. Mitamoni yaşayan insandan özür beklemek bir o kadar da obsesif bir durum olmaz mı? Artık o sizi de hastalamıştır.

   Bu arada yaşadığın olayların ızdırabı içerisinde iken, yaşadıklarını düzeltmeye gücü yeteceklerin çaba dahi harcamamaları hala aklını bir köşesinde mıh gibi çakılıdır. Belki Onlar zulmeden de zalimdir. Rahmetli Aliya İzzetbegoviç'in dediği gibi '' Her şey bittiğinde dost bildiklerinin sessizliği kalır aklında''
   Bilemezsin ki...
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder